Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Patatja, kura ideale që ju ndihmon të eliminoni pikat e zeza

Patatja, kura ideale që ju ndihmon të eliminoni pikat e zeza

Ekspozimi i vazhdueshëm në diell pa vënë krem kundër diellit mund të shkaktojë shumë efekte negative në lëkurë. Ndër këto efekte negative mund të jetë edhe shfaqja e pikave të zeza

Fillimisht duhet ta dini se është e nevojshme ta hidratoni lëkurën gjithë kohën, e veçanërisht nëse jeni të ekspozuar në diell. Gjithashtu duhet të vendosni edhe krem kundër diellit sepse ju mbron nga rrezet e dëmshme UV.

Por, nëse i keni këto probleme të shkaktuara nga dielli, më poshtë keni disa truqe me patate që do t’ju ndihmojnë.

Kombinimet e patates:

Patate me lëng limoni

Fillimisht duhet të përgatisni lëngun e patates dhe pastaj ta përzieni me lëngun e një gjysme limoni. Përzieni të gjithë përbërësit dhe masën e përftuar aplikojeni në fytyrë dhe lëreni të veprojë për 15 minuta. Më pas pastrojeni fytyrën me ujë të vakët.

Patate dhe qepë

Për përgatitjen e kësaj maske duhet të përzieni lëngun e një patateje me gjysmë qepë. Produktin e fituar aplikojeni në zonën e prekur dhe lëreni të veprojë për 10 minuta, më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të bollshëm.

Patate dhe karotë

Për këtë maskë duhet lëngu i një patateje dhe një karote. Masën e përftuar aplikojeni në zonën e prekur dhe lëreni të veprojë për 25 minuta para se ta pastroni me ujë të ftohtë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore