Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Pas SpaceX dhe Tesla, kjo është dëshira tjetër e "çmendur" e miliarderit Elon Musk

Pas SpaceX dhe Tesla, kjo është dëshira tjetër e

Pasi krijoi makinat dhe kamionët elektrikë gjithashtu transformoi eksplorimin e hapësirës, Elon Musk duket se ia ka vënë syrin avionëve elektrikë.

Ai tha se po “vdes” për të krijuar avionë supersonikë elektrikë që do të përdorin teknologjinë vertikale të ngritjes dhe uljes (VTOL).

Për Musk, i njohur për marrjen e vendimeve që fillimisht duken shumë të çuditshme, kjo nuk duhet të jetë befasuese.

Ai zbuloi dëshirën në një përgjigje ndaj sipërmarrësit Peter H Diamandis, i cili kishte pyetur ndjekësit e tij se çfarë do të donin që shefi i Tesla-s dhe i SpaceX të “synonte” më pas.

Sipas medieve të huaja, kur Musk foli për herë të parë për makinat elektrike, jo shumë ishin të bindur që mund të realizoheshin, kryesisht për shkak të sfidave teknologjike dhe tregtare. 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore