Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Pamje të pabesueshme/ Si bëheshin tatuazhet në vitet ’30 dhe ’70 (FOTO)  

Pamje të pabesueshme/ Si bëheshin tatuazhet në vitet ’30

Shekuj më parë, arti i tatuazheve festohej si një ndër format më të larta të artit. Me kalimin e viteve, kjo praktikë kritikohej, pasi cilësohej si diçka e rezervuar vetëm për bandat, kriminelët dhe ushtarët.

Por, ajo që vihet re është se tatuazhet bëheshin edhe te femrat në vitet ’30-’70. Duket gati e pabesueshme, por këto foto të vjetra tregojnë si bëheshin tatuazhet në ato vite të largëta.

Pamje të pabesueshme/ Si bëheshin tatuazhet në vitet ’30

Pamje të pabesueshme/ Si bëheshin tatuazhet në vitet ’30

Pamje të pabesueshme/ Si bëheshin tatuazhet në vitet ’30

Pamje të pabesueshme/ Si bëheshin tatuazhet në vitet ’30

Pamje të pabesueshme/ Si bëheshin tatuazhet në vitet ’30

Pamje të pabesueshme/ Si bëheshin tatuazhet në vitet ’30

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore