Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Pamje fantastike/ Nis korrja e grurit në fushat e Dropullit (FOTOT)

Pamje fantastike/ Nis korrja e grurit në fushat e Dropullit (FOTOT)

Pamje te shkrepura në momentin e duhur të ushqimit kryesor të njeriut, grurin!

Siç mund ta shihni në FOTOT e mëposhtme, në fushën e Dropullit, në qarkun Gjirokastër, ka nisur tashmë korrja e grurit.

Shqipëria plotëson rreth 48% të nevojave për grurë me prodhimin vendas. Pjesa tjetër importohet nga jashtë.

Ndërsa përsa i përket eksporteve, ato janë në nivele shumë të ulta. Për vitin 2019 eksporti i grurit ka qenë rreth 650 ton, sasi e cila është eksportuar e gjitha në Kosovë.

Për herë të parë gruri është kultivuar në Kinë rreth vitit 2700 p.e.s. dhe sot përdoret jo vetëm si ushqim për njerëzit dhe kafshët por edhe për prodhimin e etanolit.

Pamje fantastike/ Nis korrja e grurit në fushat e Dropullit (FOTOT) Pamje fantastike/ Nis korrja e grurit në fushat e Dropullit (FOTOT)   Pamje fantastike/ Nis korrja e grurit në fushat e Dropullit (FOTOT)Pamje fantastike/ Nis korrja e grurit në fushat e Dropullit (FOTOT)  Pamje fantastike/ Nis korrja e grurit në fushat e Dropullit (FOTOT)Pamje fantastike/ Nis korrja e grurit në fushat e Dropullit (FOTOT)Pamje fantastike/ Nis korrja e grurit në fushat e Dropullit (FOTOT) Pamje fantastike/ Nis korrja e grurit në fushat e Dropullit (FOTOT) 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore