Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Nuk është kurrë vonë për të fituar dije! Historia frymëzuese e burrit që u diplomua në moshën 97-vjeçare

Nuk është kurrë vonë për të fituar dije! Historia

Nuk është kurrë vonë për të marrë një diplomë! E nëse nuk besoni, atëherë lexoni historinë e këtij 97-vjeçari, i cili nuk u dorëzua për të fituar sa më shumë dije.

E pikërisht shembulli më i mirë është studenti më i vjetër i universiteteve italiane, i cili është diplomuar në moshën 97-vjeçare në Histori dhe Filozofi.

I lindur në 10 shtator të vitit 1923, Giuseppe Paterno ose siç të gjithë e thërrasin “mjeku Paterno” është baba i dy fëmijëve dhe gjysh i katër nipërve.

Nuk është kurrë vonë për të fituar dije! Historia

Ka lindur në një familje të thjeshtë dhe gjithmonë ka punuar, por asnjëherë nuk ka lënë pas librat. Ai është regjistruar në Universitetin e Palermos në moshën 94-vjeçare, në vitin 2017. Sipas mediave italiane, Giuseppe ka kaluar pa asnjë problem në të gjitha lëndët me një mesatare 29.80.

Një fenomen. Deri mbrëmjen e djeshme ai lexoi tezën e përfunduar para provimit të fundit të marrë në internet dy javë më parë: "Një lidhje kompjuterike për shkak të fajit të Covid. Por tani diskutimi dhe votimi i fundit zhvillohet në klasë, live”.

“Do të doja të merrja një 110 dhe lavdërime”, ka thënë ai teksa dridhej në banesën e tij përpara konsullatës amerikane.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore