Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Njihuni me shenjat e zodiakut që nuk kursejnë kurrë asnjë qindarkë!

Njihuni me shenjat e zodiakut që nuk kursejnë kurrë asnjë

Ndërsa disa dihet se menaxhojnë shpenzimet e tyre si profesionistë, disa janë shpenzues ekspertë. Këta të fundit janë ata që nuk mendojnë dy herë për të shpenzuar kursimet e jetës për sende luksoze. Për ta, qëndrimi në buxhet është jashtëzakonisht i vështirë pasi nuk kanë vetëkontroll. Më shumë se rezervat e tyre, këto njerëz gjithmonë shkojnë përtej buxhetit të tyre sa herë që dalin jashtë. Mungesa e vullnetit të tyre i bën ata të blejnë gjëra të panevojshme që as nuk kanë vlerë. Këta njerëz synojnë të punojnë për të përballuar një jetë më të mirë dhe ndërkohë që përmirësojnë standardin e tyre të jetës, ata priren të tejkalojnë shpenzimet e tyre. Ja, hidhini një sy se cilët janë këto shenja:

Peshqit

Peshqit janë një shenjë zodiaku dhurues, i sjellshëm dhe i vëmendshëm që jo vetëm beson në shpenzimet për veten e tyre, por gjithashtu preferon të ndihmojë njerëzit me fondet e tyre. Sa herë që dikush kërkon ndihmën e tyre, ata ia hapin zemrën dhe i zbrazin kuletat për kërkesat e tyre, edhe nëse është përtej buxhetit të tyre. Peshqit do t'i japin gjithçka që kanë në dorë dikujt që ka nevojë pa u menduar dy herë.

Dashi

Personat e shenjës së Dashit besojnë në shfaqjen, kështu që ata investojnë gjithmonë në gjëra materialiste. Ata shpenzojnë të gjithë kapitalin e tyre sapo marrin rrogën e tyre dhe mezi presin pagën e tyre të ardhshme në mënyrë që të mund të shtojnë diçka në koleksionin e tyre luksoz. Për të vazhduar me stilin e tyre të jetesës luksoze, ata shpesh janë të bllokuar në borxhet dhe kreditë e kartës së kreditit.

Demi

Demi janë dashamirës të fortë të jetesës ekstravagante. Për ta, të jetuarit e një jete të mirë është motoja e tyre e vetme. Që nga ushqimi i mirë deri te veshjet e markës, njerëzit me këtë shenjë të zodiakut duan të investojnë në versionin superlativ të gjërave për t'u varur nga jeta e tyre luksoze. Demi shpenzon shumë nga të ardhurat e tyre ndoshta edhe kot.

Binjakët

Binjakët besojnë në filozofinë "ju jeton vetëm një herë", kështu që ata shpenzojnë çdo qindarkë të të ardhurave të tyre për gjëra që i duan dhe adhurojnë. Për ta, kursimet nuk kanë asnjë vlerë pasi këto njerëz e gjejnë kënaqësinë e tyre në artikujt e shtrenjtë të markës, gjë që e bën gjithmonë të turbullt gjendjen e tyre financiare.

Shenjat e lartpërmendura të zodiakut mburren më shumë kur bëhet fjalë për përkëdheljen ose trajtimin e tyre. Shpenzimet e tyre të vazhdueshme jo vetëm që e mbajnë të ulët bilancin e tyre bankar, por edhe i bëjnë ata të pendohen më vonë kur nuk kanë para në dorë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore