Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Njihuni me disa nga zakonet e këqija të gatimit!

Njihuni me disa nga zakonet e këqija të gatimit!

Ndërsa gatuajmë, të gjithë ne njohim shumë receta të shijshme. Por për shkak se jemi vërtetë të zënë rregullat e kuzhinës janë injoruar ose harruar. Për shembull, jo të gjithë e mbajnë mend se gjethet e dafinës duhet të hiqen nga supa ose do të bëhet e hidhur. Ja disa zakoneve të këqija të gatimit që ne i shkelim.

Ftohja e të bardhave të vezëve në frigorifer para se t’i rrihni

Është më mirë të mos e bëni këtë. Në fakt, vezët supozohet të jenë në temperaturë dhome.

Pjekja e patateve menjëherë pasi t’i keni qëruar

Për t’i bërë patatet e pjekura krokante, duhet t’i vendosni në ujë për 30 minuta, t’i lani dhe t’i mbështillni me një peshqir. Vetëm pas kësaj duhet t’i vendosni në furrë.

Përdorimi i copave të plota të hudhrës

Para se të gatuani një vakt, është e rëndësishme ta prisni hudhrën. Fillon një reaksion kimik që rezulton në shfaqjen e alicinës, një përbërje me veti antibakteriale.

Ruajtja e ushqimeve në kanaçe të hapura

Në kanaçe të hapura, ushqimet oksidohen me të vërtetë shpejtë. Është më mirë t’i vendosni në një enë qelqi.

Mosheqja e bizhuterive nga duart para gatimit

Të gjithë e dinë këtë rregull, por shumë njerëz e injorojnë atë. Unaza, byzylykë dhe orë mund të kenë papastërti dhe mikrobe.

Ruajtja e bananeve me fruta të tjera në frigorifer

Në mënyrë që të zgjasni jetën e bananeve, është më mirë t’i ruani ato individualisht në temperaturë dhome, larg rrezeve të diellit dhe frutave të tjerë.

Moslarja e duarve pasi të keni gatuar

Nëse nuk lani duart pasi keni gatuar, mund të transmetoni baktere në ushqime.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore