Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Një muaj pasi u bë milioner, babai i 30 fëmijëve gjen një tjetër gurë të çmuar me vlerë të madhe (FOTO)

Një muaj pasi u bë milioner, babai i 30 fëmijëve gjen

Një minator nga Tanzania u bë milioner brenda natës në qershor, pasi shiti dy gurë të ashpër Tanzanit me vlerë 3.4 milionë dollarë dhe një perlë tjetër për dy milionë dollarë.

Ndërkohë guri i tretë i gjetur nga Saniniu Laizer, peshon 6.3 kilogramë. Tanzaniti gjendet vetëm në minierat veriore të Tanzanisë dhe përdoret për të krijuar bizhuteri.

Është një nga gurët më të rrallë në botë dhe mund të shitet plotësisht gjatë 20-viteve të ardhshme. Ndër nuancat e saj janë jeshile, e kuqe, vjollcë dhe blu.

Vlera e çmimit përcaktohet nga lloji i rrallë, ngjyra dhe pastërtia. Dy perlat e para të shitura nga Lazier peshuan përkatësisht 9.2 dhe 5.8 kilogramë.

Minatori ka 30 fëmijë dhe ka thënë se paratë që ka marrë nga gurët e rrallë, do të përdoren për ndërtimin e një shkolle dhe spitali për komunitetin e tij në rrethin Simanjiro të rajonit Manyara.

Një muaj pasi u bë milioner, babai i 30 fëmijëve gjen

Një muaj pasi u bë milioner, babai i 30 fëmijëve gjen

Një muaj pasi u bë milioner, babai i 30 fëmijëve gjen

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore