Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Ngjyrat që nuk mund t'i vishni në një dasmë!

 

Pyesni se çfarë ngjyrash nuk duhet të vishni në një dasmë? Këtu është një listë e ngjyrave që të ftuarit e dasmës duhet të shmangin ose të paktën të mendojnë dy herë përpara se të marrin një vendim. Kur bëhet fjalë për veshjen e të ftuarve në dasmë, ka shumë tradita dhe rregulla që kanë ndryshuar vitet e fundit, por një pyetje mbetet ende: A mund të vishni të bardha në një martesë?

Ndërsa rezulton se ngjyrat që dikur konsideroheshin tabu (e zeza, për shembull) tani janë krejtësisht në rregull për t’u veshur në (shumicën) e dasmave, ka ende disa ngjyra që nuk duhet t’i vishni në një martesë.

Pra, një herë e përgjithmonë, a mund të vishni të bardha në një martesë? Rezulton se e bardha është ende ngjyra kryesore që nuk mund të vishni në një martesë. Tetëdhjetë përqind e nuseve veshin të bardha në dasmën e tyre dhe është e rëndësishme që një nuse të dallohet në dasmën e saj.

E kemi dëgjuar një milion herë: “Por veshja që dua të vesh nuk është në fakt e bardhë, është fildish”. Fildishtë, e bardhë, krem, lëvozhgë veze, vanilje, quajeni si të doni, por nëse është afër të bardhës, mos e vishni. Gjithashtu, qëndroni larg pëlhurave me modele që janë kryesisht të bardha ose fildishi, për shembull, me lule, pika polka ose vija. Çdo gjë që mund të interpretohet si e bardhë ose e fildishtë do të jetë e pakëndshme në një martesë.

Mendohuni dy herë përpara se të vishni…

Pyesni veten se cilat ngjyra të tjera nuk duhet të vishni në një martesë? Vitet e fundit, fustanet e nusërisë shampanjë dhe floriri janë bërë mjaft trend. Për të qëndruar në anën e sigurt, ju rekomandojmë të shmangni veshjet që janë kryesisht ngjyrë ari ose shampanjë. Edhe argjendi i zbehtë mund të ndihet nuse, ndaj shmangni edhe këtë nuancë, nëse është e mundur.

Zakonisht nuancat pastel konsiderohen jo vetëm të përshtatshme, por inkurajohen në veshjet e të ftuarve, veçanërisht për ngjarjet e pranverës. Megjithatë, ne kemi parë një shumë fustane për të ftuarit në dasmë me nuanca pastel që përfundojnë të duken të bardha ose fildish në foto, jo të lezetshme.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore