Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Në rrezik zhdukjeje/ Ariu i murrmë shfaqet në Korçë (VIDEO)

Në rrezik zhdukjeje/ Ariu i murrmë shfaqet në Korçë

Ariu i murrmë, një ndër kafshët e shumta që në vendin tonë po shkon drejt zhdukjes është shfaqur së fundmi në zonën e mbrojtur të Nikolicës, në Korçë.

Vitet e fundit popullata e ariut të murrmë është zvogëluar në mënyrë drastike për shkak të shpyllëzimeve masive, dëmtimit të habitateve të tyre dhe pakësimit të rezervave ushqimore. Kjo kafshë është lloj i mbrojtur, madje me statusin e përkeqësuar deri në rrezik zhdukjeje.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore