Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Kur arkitektët bëjnë mrekullinë, ndërtimet më të pabesueshme që keni parë ndonjëherë (FOTO)

Kur arkitektët bëjnë mrekullinë, ndërtimet më

Të ndërtosh në vendet më të pamundura? Për shumë arkitektë kjo gjë është jo vetëm e arritshme, por dhe një aventurë.

Të zgjedhura me kujdes nga: “Ndërtesat në vendet më të pamundura” ku ishin 60 raste studimi që përfshinin projekte ndërkombëtare, më të çuditshmet dhe të mrekullueshmet në të njëjtën kohë, ishin shtëpitë e ndërtuara në shkëmbinj, shpatet e pjerrëta malore dhe vende të tjera që nuk mund t’ju zësh “besë”.

Arkitekti amerikan, Frank Lloyd Wright, dikur tha: “Studioni natyrën, duajeni natyrën, qëndroni pranë natyrës. Nuk do t’ju zhgënjejë kurrë”.

Kur arkitektët bëjnë mrekullinë, ndërtimet më

Kur arkitektët bëjnë mrekullinë, ndërtimet më

Kur arkitektët bëjnë mrekullinë, ndërtimet më

Kur arkitektët bëjnë mrekullinë, ndërtimet më

Kur arkitektët bëjnë mrekullinë, ndërtimet më

Kur arkitektët bëjnë mrekullinë, ndërtimet më

Kur arkitektët bëjnë mrekullinë, ndërtimet më

Kur arkitektët bëjnë mrekullinë, ndërtimet më

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore