Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Mori 1.2 mld dollarë, themeluesja e Spanx shpërblen punonjësit me 10 mijë dollarë

Mori 1.2 mld dollarë, themeluesja e Spanx shpërblen punonjësit me

Vetëm një ditë pasi lidhi një marrëveshje 1.2 miliardë dollarësh me Blackstone Inc., themeluesja e Spanx, Sara Blakely u ka dhuruar 500 punonjësve të saj bileta avioni të klasit të parë për kudo në botë dhe 10,000 dollarë secili për t'i shpenzuar kur të arrijnë atje.

Punonjësit e saj shpërthyen në brohoritje dhe lot kur sipërmarrësja bëri njoftimin në një festë të kompanisë të enjten e kaluar duke festuar dorën e majme të financimit.

Kompania e investimeve Blackstone ra dakord të mërkurën të blinte shumicën e aksioneve në kompaninë e veshjeve të brendshme me një vlerësim prej 1.2 miliardë dollarësh.

“Blakely do të mbajë ende aksione të konsiderueshme të kapitalit në biznes dhe do të vazhdojë të mbikëqyrë operacionet e përditshme si kryetare ekzekutive”, tha kompania në një njoftim për shtyp javën e kaluar.

Ekipi ekzistues i menaxhmentit të lartë të Spanx do të jetë gjithashtu në bord.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore