Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Çmenduri! 145,000 dollarë për një peshk ton në Tokio

Çmenduri! 145,000 dollarë për një peshk ton në Tokio

Japoni- Plot 145,000 dollarë ka kushtuar një peshk ton në ankandin tradicional të Vitit të Ri të Tokios.

Ky është Çmimi më i lartë i paguar për një peshk ton në ankandin e parë të vitit pasi kërkesa kishte rënë që nga nisja e pandemisë.

Ankandi i parë i peshkut të vitit në tregun Toyosu është një traditë që tërheq turma tregtarësh

Ofertuesit shpesh paguajnë shumë të madhe parash për të fituar tonin me çmimin më të lartë, i cili shihet si një gjë që sjell fat të mirë, si dhe shumë publicitet për blerësin.

Peshku me në fjalë ishte rreth 211 kilogramë, dhe u kap në rajonin verior Aomori të Japonisë.

Ai u dorëzua më pas në një restorant në lagjen Omotesando të Tokios për t’u prerë në feta dhe fileto për publikun.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore