Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Mbi 300,000 automjete/ Kjo është makina më e shitur në Europë në 2020

Mbi 300,000 automjete/ Kjo është makina më e shitur në

Sipas statistikave Volkswagen Golf është makina më e shitur në vitin 2020, me më shumë se 312 mijë njësi të shitura.

Modeli më i shitur në Europë këtë vit është Volkswagen Golf MK8. Në Gjermani janë shitur më shumë se 133,900, të paktën të regjistruara.

Golf nuk është modeli i vetëm me performancë në Gjermani, pasi Tiguan dhe Passat ishin modelet e dyta dhe të treta më të shitura të vendit deri në vitin 2020.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore