Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha kohërave, lë pas Kate dhe Meghan (FOTO)

Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha

Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha kohërave. Një gjë e tillë është përcaktuar nga një kirurg, i cili aplikoi raportin e artë të konsideruar ideal të bukurisë dhe harmonisë për fytyrën e disa grave.

Fytyra, hunda, përshkrimi i vetullave janë disa nga karakteristikat e marra në konsideratë nga Julian De Silva, një kirurg i njohur në Qendrën për Kirurgji Kozmetike & Plastike të Fytyrës në Londër, i cili ekzaminoi fytyrat e disa personaliteteve reale përmes formulës së Seksionit të Artë në të cilit Grekët e lashtë bazuan idealin e tyre të bukurisë.

Sipas ekzaminimit të tij, vetëm ish-gruaja e Charles të Anglisë ishte në krye të fytyrave të ekzaminuara nga eksperti, duke marrë rezultatin më të lartë (89.05%), pak më të lartë se ajo e Rania të Jordanisë ( 88.9%).

Pse fytyra e Lady Diana është gati perfekte?

Fytyrat e princeshave të ekzaminuara janë analizuar në disa elementë, në mënyrë që të dalin në pah pikat e forta dhe të dobëta të secilës. Sipas sistemit të kompjuterizuar të hartës së fytyrës, bazuar në parimet e përdorura nga Leonardo Da Vinci në Man Vitritvian, balli dhe vetullat e Lady Dianës ishin pothuajse të përsosura, ndërsa buzët e saj ishin shumë të holla dhe mjekra e saj nuk ishte shumë klasike.

Rania di Giordania, nga ana tjetër, dallon për mjekrën e saj klasike dhe buzët e përsosura, por pozicionohet në vendin e dytë për shkak të gjerësisë së hundës dhe madhësisë së ballit. Në vendin e tretë klasifikohet Grace Kelly, me tipare gati të përsosura në shikim të parë.

Meghan Markle dhe Kate Middleton

Meghan Markle dhe Kate Middleton janë mjaft të distancuara nga bukuria e vjehrrës së tyre, nëse Dukesha e Sussex me “simetrinë e shkëlqyeshme të fytyrës” dhe një fytyrë “më afër idealit grek të përsosmërisë” vendoset në pozicionin e katërt të renditjes, kunata e saj Kate, e ndjek atë në vendin e pestë: ‘fajin’ për këtë e mban “nofulla shumë e theksuar” gjithmonë sipas atyre kritereve që përcaktojnë hapësirën e duhur midis hundës dhe buzëve.

Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha

Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha

Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha

Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha

Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha

Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha

Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore