Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Flasin ekspertët: Kjo është pija më e mirë për veshkat tuaja

Flasin ekspertët: Kjo është pija më e mirë për

Veshkat janë jashtëzakonisht të rëndësishme për shëndetin tonë, pasi roli i tyre është të pastrojë trupin tonë nga kripërat, toksinat dhe mbeturinat e tepërta.
Prandaj, është e rëndësishme për të rritur funksionin e veshkave nga koha në kohë, duke i bërë një pastrim veshkave.


Toksinat dhe kripërat mund të grumbullohen në veshka me kalimin e kohës, duke çuar në formimin e gurëve dhe rërës, kështu që një trajtim pastrues është i domosdoshëm për të parandaluar dëmtimet në veshka.

Ky artikull do të zbulojë mënyrën më e mirë për të pastruar veshkat në mënyrë natyrale!


Nevojitet të prisni një tufë majdanoz imët dhe ta hidhni atë në një tenxhere. Më pas, shtoni ujë mjaftueshëm për të mbuluar majdanozin. Vendoseni tenxheren në zjarr dhe ziejeni ujin. Pasi të ziejë, uleni temperaturën, në nxehtësi mesatare, dhe lëreni edhe për 10 minuta në zjarr.

Më pas, hiqeni tenxheren nga zjarri dhe lëreni të ftohet, të mbuluar. Tendoseni mirë copën sipër dhe mbajeni në frigorifer.

Duhet të pini një gotë, një herë në ditë, nga kjo pije. Pas ditës së dytë, urina juaj do të ndryshojë ngjyrën, gjë që tregon se sistemi juaj ka filluar largimin e toksinave të akumuluara në veshka.

Megjithatë, nëse ju dyshoni se ju keni gurët në veshka, më mirë vizitohuni tek mjekun tuaj.

Për të përmirësuar funksionin e veshkave, sigurohuni të pini lëngje mjaftueshëm gjatë ditës. Përsëriteni këtë procedurë dy herë në muaj, për të pastruar trupin rregullisht. Kjo pije lehtëson gjithashtu dhimbjet menstruale.Ky është një ilaç krejtësisht natyral, kështu që përdorimi i tij është absolutisht i sigurt, por gjithsesi e mira është që të konsultoheni me mjekun tuaj para se ta përdorni atë. Ajo nuk duhet të konsumohet nga gratë shtatzëna.Përveç majdanoz, pastrues të tjerë natyrorë për veshkat janë edhe limoni, bostani dhe molla. Gjithashtu vaji i ullirit besohet se është shumë efektiv në eliminimin e gurëve në veshka.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore