Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Kujdes! Mos bëni këto gabime pas ndarjes...

Marrëdhënia ka mbaruar. Ndoshta mund të ketë miqësi, por marrëdhënia atje dikur ka përfunduar. Nuk keni ndërmend të vazhdoni të takoheni me njëri-tjetrin në mënyrë romantike. Jeni të mërzitur dhe gaboni. Ne ju tregojmë se cilat janë gabimet më të shpeshta pas një ndarjeje.

1. Shpenzimet e tepërta

Mbi gjithçka. Duke filluar me çarçafët e rinj (epo, nuk mund të flemë me ato që na kujtojnë atë, apo jo?) e ndjekur nga blerjet e frikshme të ndarjes.

2. Pini alkool

Shumë. Kur nuk jemi duke pirë, ne po dërgojmë emoji-n e gotës së verës, të ndjekur nga një pikëpyetje, të gjithëve në listën tonë të telefonit.

3. Konsumoni ushqime të kripura

Orekset tona patetike nuk mund të përballojnë një vakt të plotë tani, kështu që ushqimet e vogla e të kripura llogariten si darkë. Dhe, ndoshta çdo patatinë apo ushqim i paketuar duket si opsioni perfekt.

4. Përpiqeni të jeni ‘mirë’ shumë shpejt

Hapi 1: Planifikoni një natë për të festuar statusin e vajzës sonë beqare. Hapi 2: Filloni të qani në orën 21:00 fill pas festës.

5. Tregoni gënjeshtra

Kur ai dërgon mesazhe për të parë se si jemi, ne i përgjigjemi: “Më falni, numri i kujt është ky?” Gënjeni atë, por jo veten.

6. Përpiqeni të jetë shok me të

Spoiler: nuk ndodh kurrë (ose të paktën, jo menjëherë gjithsesi). Mos u përpiqni të jeni të ftohtë dhe thjesht kaloni muajin duke e urryer atë tashmë.

7. Ktheheni në kibernetikë

Kush është ajo vajzë me të cilën sapo është miqësuar në Facebook? Kush është në foton e tij të re të profilit? Pse ai papritmas filloi të postojë në Twitter?

8. Të dehur, dërgoni mesazhe

E dini, gjëra krejtësisht të qëndrueshme, si, “Heeey, më mungon!”, e ndjekur nga, “Nuk mund ta besoj se të kam dashur ndonjëherë, mos më dërgo më mesazh!” sepse iu desh më shumë se një minutë për t’u përgjigjur.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore