Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Ju dhemb gjuri? Kjo recetë në kushte shtëpie do tu hyjë në punë

Ju dhemb gjuri? Kjo recetë në kushte shtëpie do tu hyjë

Disa nga shkaqet e shfaqjes së dhimbjeve të gjurit janë astriti, osteoastriti, artiti reumatoid, artriti septik, bursiti, cistet e gjurit, frakturat etj.

Për të kuruar dhimbjet mund të tek mjekësia alternative e cila mund të rezultojë shumë efikse. Përshembull përdorimi i vajit të kokosit dhe piperit të kuq djegës mund t’ju ndihmojë më shumë nga sa mund ta imagjinoni.
Piperi i kuq shkakton një ndjesi të ngrohtë rreth zonës së gjurit duke reduktuar dhimbjen dhe enjtjen.

Ju duhet 2 lugë piper i kuq dhe 1 lugë vaj ulliri.

Përzieni përbërësit për të përgatitur një pastë homogjene dhe aplikojeni atë në zonën e prekur. Përsëriteni këtë gjë dy herë në ditë për një javë.

Vaji i kokosit ka gjithashtu veti shumë të fuqishme anti-inflamatore dhe në mënyrë efikase trajton dhimbjet e gjurit.

Mjafton të ngrohni për tri minuta vajin e kokosit dhe pastjk ta vendosni në gju duke e masazhuar lehtë me duar. E lini të veprojë disa orë dhe më pas shplajeni. Përsëriteni këtë dy here në ditë.

Më parë duhet të konsultoheni me mjekun për çdo recetë që aplikoni.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore