Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Ishulli i ri privat i Disney-t me plazhe vetëm për të rritur, i cili hapet vitin e ardhshëm!

 

Disney ka njoftuar se ata do të mirëpresin mysafirët në ishullin e tyre të ri privat në vitin 2024. Lighthouse Point do të jetë ishulli i dytë privat për Disney, të cilin ata po e hapin pas suksesit të Castaway Cay. Të dy ishujt janë në Bahamas dhe do të shërbehen ekskluzivisht nga lundrimet e Disney. I shpallur për herë të parë në vitin 2019, të ftuarve do t’u jepet akses në një plazh të madh familjar, me “aktivitete dhe aventura” për çdo grupmoshë.

Ato përfshijnë tregime për fëmijët dhe përvoja me personazhet e tyre të preferuar të Disney-t, ndërsa një plazh ekskluziv për të rriturit me një zonë ngrënieje të dedikuar do t’u japë prindërve mundësinë për të pushuar. Të rinjtë gjithashtu mund të argëtohen nga një pavijon lojërash, një fushë volejbolli dhe një gropë topi, ndërsa do të ofrohen edhe mjete ujore dhe biçikleta me qira. Fëmijët e moshës 3-12 vjeç do të kenë akses në një klub me temë fëmijësh të drejtuar nga këshilltarët e linjës së lundrimit Disney, duke u ofruar sërish prindërve pak kohë vetëm.

Familjet që dëshirojnë të qëndrojnë së bashku mund ta bëjnë këtë në kabane të përshtatshme për familjen që mund të punësohen në vend. Disney thotë se ishulli i ri do t’i lejojë vizitorët të përjetojnë vendin dhe kulturën e tij në “një mënyrë të re”. Sharon Siskie, zëvendëspresident i lartë dhe menaxher i përgjithshëm i Disney Cruise Line tha:

Në Disney Cruise Line, ne kemi një vlerësim të thellë për komunitetin Bahamian. Me hapjen e Lighthouse Point, vizitorët nga e gjithë bota do të përjetojnë magjinë e Bahamas në një mënyrë të re, e cila me të vërtetë feston bukurinë e saj natyrore dhe kulturore.

Disney ka organizuar gjithashtu një numër ekskursionesh të tjera me operatorë turistikë vendas, që do të thotë se të ftuarit do të jenë në gjendje të eksplorojnë vende të tjera në Bahamas, si pjesa tjetër e Eleuthera. Imazhet e kapura zbulojnë restorante dhe vende argëtimi me çati të lakuar, të rrethuar nga palma dhe bimësi, ku shumë prej tyre çojnë në plazhin e familjes.

Pas kasolleve vërehet një zonë lojërash me ujë e lidhur me shëtitore prej druri, me plane për llixha dhe objekte ruajtjeje gjithashtu në ishull. Kur u njoftua në vitin 2019, Imagineer Joe Rhode tha:

Për ta bërë këtë autentike, ne duhet ta bëjmë këtë së bashku me artistët bahamianë dhe mendimtarët bahamianë dhe njerëzit nga vendi Bahamian. Ka përvoja të tregimit, do të ketë përvoja muzikore, të gjithë do të bashkohen për ta bërë këtë art shumë unik të gjallë dhe plot ngjyra.

Ishulli po hapet pas suksesit të ishullit të parë privat të Disney Castaway Cay, i cili u hap për herë të parë në 1998 dhe ishte ishulli i parë privat në industrinë e lundrimit. Ai pret një garë 5k Disney, si dhe një plazh të vetin vetëm për të rritur të quajtur Serenity Bay. Ndërkohë, ky punonjës i anijes turistike zbuloi zonat e fshehura të ekuipazhit ku shkon për të pirë kur është jashtë detyrës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore