Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Infermierja pastron gjakun nga fytyra e të porsalindurit, por çfarë pa në ballin e tij e befasoi

Infermierja pastron gjakun nga fytyra e të porsalindurit, por

Ka diçka të veçantë në këtë foshnjë që i tronditi të gjithë kur e panë. Pasi infermierja ia pastroi fytyrën, ai u argëtua. Sigurisht që nuk keni parë kurrë diçka të tillë më parë.

28-vjeçarja Keida Engin nga kryeqyteti turk, Ankaraja, sapo kishte sjellë në jetë fëmijën e saj të parë, Sinarin. Ndërsa infermierja fshinte butësisht të porsalindurin, ajo vuri re diçka të çuditshme në ballin e tij.

Mbi vetullën e djathtë, kjo foshnje kishte një shenjë në formë zemre! Herën e parë që babai i Sinarit, Murati, e mbajti në krahë djalin e tij, nuk mund ta besonte: ‘U habita. Kur hodha një vështrim më të afërt në shenjën e tij, pashë se ajo dukej jashtëzakonisht si një zemër. Ishte shumë e vështirë për mua të mbaja lotët.’


Sinari u bë shpejt ylli i maternitetit dhe të gjithë mjekët dhe infermieret erdhën për të bërë foto me foshnjën.

Shinar tani është 14 muajsh dhe po rritet gjatë gjithë kohës. Prindërit e tij thonë se kudo që shkon, njerëzit e vënë re dhe emocionohen: ‘Kur dalim për shëtitje, të gjithë na buzëqeshin dhe e duan. Është një dhuratë e vërtetë nga Zoti. Askush nuk e sheh shenjën e tij në mënyrë të keqe.’ Është e qartë se një fëmijë i dashur!

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore