Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

“Illyrian Pure Sport”, “Ferrari” i parë në Shqipëri bën jehonë në mediat botërore (FOTO)

“Illyrian Pure Sport”, “Ferrari” i parë në

Keni dëgjuar ndonjëherë për Arrera Automobili?, shkruan Alberto Amedeo Isidoro i formulapassion.it. Në internet nuk ka një faqe web për të. Vetëm një faqe në Instagram me mijëra ndjekës dhe emri i tij është Qëndrim Thaçi.

Dhe një nga ato lajmet që, në botën e makinave, nuk ndodh të lexoni çdo ditë: Shqipëria së shpejti mund të ketë edhe super veturën e saj. Thaçi, i cili ka studiuar si dizajner para se të themelojë kompaninë e tij pesë vjet më parë, duhet të ketë një dobësi për veturat e shpejta dhe stilin italian.

Për ata që nuk e njohin prodhimin më të fundit të “Ferrari”-t ose “Lamborghini”-t, ajo veturë e shkëlqyer sportive mund të duket si një xhevahir i Italisë.

Dhe nuk ka dyshim se, më shumë se të tjerët, ishin veturat garuese të Luginës së Motorëve ato që frymëzuan lapsin e Thaçit, i cili tani ëndërron një të ardhme në jetën reale për “Illyrian Pure Sport”.

“Illyrian Pure Sport” do të mundësohet nga një biturbo me 850 kf 6.2 V8.

Tërheqja, nëse makina del ndonjëherë në dritë, do të jetë integrale, ndërsa për kutinë e shpejtësisë shqiptar do të përqendrohet në një “Tremec” me tetë shpejtësi.

Shifrat gjithashtu ju lënë pa fjalë për sa i përket performancës. Thaçi premtoi një kulm maksimal prej 375 km/h dhe një sprint nga 0 në 100 km/h për 2,7 sekonda. Ky është një paralajmërim për “Lamborghini”-n dhe “Ferrari”-n./

“Illyrian Pure Sport”, “Ferrari” i parë në“Illyrian Pure Sport”, “Ferrari” i parë në“Illyrian Pure Sport”, “Ferrari” i parë në“Illyrian Pure Sport”, “Ferrari” i parë në

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore