Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

“Huawei” shet aksionet/ Gjigandi kinez i teknologjisë në vështirësi ekonomike

“Huawei” shet aksionet/ Gjigandi kinez i teknologjisë në

Gjigandi kinez i teknologjisë “Huawei” njofton shitjen e markës “Honor” për shkak të sanksioneve amerikane. Vendimi ka ardhur pas një presioni të madh që I është bërë kompanisë dhe vështirësive ekonomike.

Gjigandi kinez i teknologjisë “Huawei” ka vendosur të shesë të gjitha aksionet e biznesit të markës “Honor” për të lehtësuar ndikimet financiare, pas sanksioneve tregtare të SHBA.

“Biznesi i konsumatorit i Huawei ka qenë nën një presion të jashtëzakonshëm kohët e fundit. Kjo për shkak të një mungese të vazhdueshme të elementeve teknike të nevojshme për biznesin tonë të telefonisë sonë celulare”, tha gjigandi në një deklaratë.


Kjo shitje do të ndihmojë furnizuesit e kanaleve të Honor ta kalojnë këtë kohë të vështirë”, Kompania nuk do të mbajë asnjë aksion ose do të përfshihet në ndonjë menaxhim biznesi ose veprimtari vendimmarrëse deri sa të përfundojë shitja.

“Kjo lëvizje është bërë nga zinxhiri i industrisë Honor për të siguruar mbijetesën e vet. Mbi 30 agjentë dhe tregtarë të markës propozuan këtë blerje, ” shtohet në deklaratë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore