Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Hënën nuk e keni parë kurrë kështu më parë/ Pamjet spektakolare që po mahnisin botën (FOTO)

Hënën nuk e keni parë kurrë kështu më parë/

Fotot e reja mahnitëse ofrojnë pamjet më të qarta të sipërfaqes së thyer të hënës, duke zbuluar çdo pjesë në detaje të pabesueshme.

Fotografitë e zgjeruara tregojnë çdo mal, krater dhe shpellë në peizazhin hënor - duke e bërë hënën më të aksesueshme për syrin e njeriut se kurrë më parë.

Ato janë marrë nga fotografi Andrew McCarthy, i njohur më mirë për ndjekësit e tij në Instagram si @cosmic_background, i cili krijoi me kujdes efektin unik duke përdorur 200,000 imazhe të veçanta.

Ai përdori të dhënat e lartësisë të siguruara nga NASA dhe softueri 3D për të treguar ndryshimet midis relievit hënor dhe malësive hënore.

Hënën nuk e keni parë kurrë kështu më parë/

Hënën nuk e keni parë kurrë kështu më parë/

Hënën nuk e keni parë kurrë kështu më parë/

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore