Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Arti

Artistja thyen çdo tabu, nxjerr të gjitha fotot intime me partnerin

Artistja thyen çdo tabu, nxjerr të gjitha fotot intime me partnerin

Kur Pixy Lia shkoi në Universitetin e Memphis në vitin 2006 për të studiuar fotografi, nuk ishte shumë e sigurt se çfarë do të fotografonte.

“Duke ardhur nga Kina, nuk e dija se kush duhej të isha”, ka thënë ajo në telefon nga apartamenti i saj në Brooklyn për CNN Style.

Artistja thyen çdo tabu, nxjerr të gjitha fotot intime me partnerin

Ajo provoi me peizazhe dhe autoportrete, duke përdorur kamerën për të përpunuar mjedisin e saj të ri, i cili ndryshonte shumë nga qyteti i saj i lindjes, Shangai. Por më pas, Liao e ktheu lenten drejt vetes dhe marrëdhënies së saj me Moro, një muzikant i xhazit dhe student MCA nga Japonia. Ai është pesë vite më i ri se ajo.

Kështu nisi edhe puna e tyre e përbashkët. Liao bashkëveproi me Moro në një seri pozash të çuditshme. Në një foto ai shfaqet në krahët e saj, i gjithi i zhveshur. Ndërsa në një skenë tjetër, Moro shfaqet nudo i shtrirë në një tavolinë në kuzhinë, teksa Liao qëndron ulur pranë tij duke ngrënë.

Artistja thyen çdo tabu, nxjerr të gjitha fotot intime me partnerin

Liao ka realizuar 77 imazhe paksa të çuditshme, të cilat i ka përmbledhur në librin e saj të fundit, “Experimental Relationship Vol. 1 2007-2017”. Kështu ajo feston edhe lidhjen e saj 12-vjeçare me Moro, me të cilin nuk ka vetëm bashkëpunim krijues. Ata të dy gjithashtu interpretojnë muzikë së bashku.

Liao e ka bërë të qartë se teksa projekti rritet së bashku me marrëdhënien e tyre të vërtetë, nuk është menduar që të jetë një dokumentacion. Skenarët e realizuar për kamerën e Pixy janë vetë lentet përmes të cilave përpunohet vizioni i saj. Ajo këmbëngul se nuk janë dokument dhe kjo është e qartë nga mënyra se si ajo dhe Moro janë shndërruar në mjete për krijimin e imazheve.

Artistja thyen çdo tabu, nxjerr të gjitha fotot intime me partnerin

Artistja thyen çdo tabu, nxjerr të gjitha fotot intime me partnerin

Artistja thyen çdo tabu, nxjerr të gjitha fotot intime me partnerin

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore