Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Gjimnazistët shqiptarë shkojnë në NASA, krijuan aplikacionin më të mirë kombëtar

Gjimnazistët shqiptarë shkojnë në NASA, krijuan aplikacionin

Gjimnazistët shqiptarë të shkollës së mesme “Zef Lush Marku”, nga Çairi i Maqedonisë së Veriut do të shkojnë në NASA pasi kanë krijuar aplikacionin më të mirë nacional.

Nxënësit: Jasir Idrizi, Krenar Ahmeti, Dijar Selami, Endrit Shaqiri dhe Andi Ganiu, me mentor Nderim Nagavcin, janë një ndër fituesit e garës kombëtare NASA Space Apps Challenge.

Këta të rinj që janë shpallur fitues të vendit të parë kanë arritur të fitojnë të drejtën për të vizituar NASA's Kennedy Space Center në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi garuan në mesin e shumë ekipeve nga mbarë vendi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore