Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Gjeni ç’masë unaze keni me katër hapa të thjeshtë!

Gjeni ç’masë unaze keni me katër hapa të

Metoda e mëposhtme, përpiluar nga Who What Wear është shumë e thjeshtë. Kërkon vetëm një copë letër, një vizore dhe grafikun vijim. Ha një minutë kohë dhe mund ta bëni kudo.

Gjeni një fije të hollë letre të prerë vertikalisht dhe mbështilleni rreth gishtit që ju intereson. Më pas, me laps, vizatoni një vijë aty ku letra prek veten pas rrotullimit.

Letrën shtrojeni të sheshuar dhe masni distancën nga fillimi deri në vijën e vizatuar vetë. Sigurohuni që vlerën ta ruani në milimetra.

Pjesa tjetër është e thjeshtë. Mjafton të kërkoni vlerën tuaj në grafikun ndërkombëtar të konvertimit të masave të unazave, të cilin e gjeni duke klikuar këtu. Shihni në kolonën me titull Inside Circumference (perimetri i Brendshëm) për vlerën më të përafërt me tuajën. Në pjesën e djathtë të grafikut gjeni mënyrat e ndryshme të emërtimit për shtete të ndryshme. Përdorni cilëndo t’ju vijë për mbarë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore