Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Gjenden monedhat e rralla që nga periudha e Vdekjes së Zezë, ja sa vlejnë sot

Gjenden monedhat e rralla që nga periudha e Vdekjes së Zezë, ja

Dy monedha ari "të rralla", të humbura në periudhën e murtajës ose siç njihet ndryshe Vdekjes së Zezë, janë gjetur nga një kërkues metalesh në Britaninë e Madhe.

Monedhat të cilat i përkasin mbretit Edward III janë 23 karat dhe mendohet se kishin humbur rreth vitit 1344.

Sipas BBC, monedhat e këtij lloji sot vlejnë 12 mijë Paund dhe ata që i zotërojnë janë nga shtresat e larta të shoqërisë.

Ekspertët besojnë se shumë pak persona i përdornin këto monedha sepse kishin vlerë të madhe dhe vlenin sa një ditë pune./Gazeta SHQIP

Gjenden monedhat e rralla që nga periudha e Vdekjes së Zezë, jaGjenden monedhat e rralla që nga periudha e Vdekjes së Zezë, ja

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore