Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Funksionon si me magji! Kafja me limon, receta më e dobishme kundër dhimbjes së kokës

Funksionon si me magji! Kafja me limon, receta më e dobishme kundër

Dhimbja e kokës është një problem shumë i shpeshtë dhe që të gjithë, kemi vuajtur prej saj, të paktën njëherë. Pjesa më e madhe përdorin ilaçe qetësuese për dhimbjen, ndërkohë që ekziston një zgjidhje shumë më e thjeshtë.

Bëhet fjalë për kafen me limon, një pije e thjeshtë për tu përgatitur dhe me rezultate shumë të kënaqshme.

Kafeina ka veti të cilat luftojnë shtrëngimet e shkaktuara nga dhimbja e kokës dhe migrena. Për këtë arsye, shpesh kafja përdoret si ilaç qetësues.

Praktika e kombinimit të kafesë dhe limonit vjen nga tradita dietike kineze, e cila dallon për përdorimin e shumë ilaçeve natyrale. Përgatitja e kafesë me bazë limonin, është vërtetë e thjeshtë.

Pasi të keni bërë kafen gati, qoftë në shtëpi apo me ekspres, hidhni një lugë e gjysmë limon dhe trazojeni para se ta pini. Idealja është që të shmanget përdorimi i sheqerit apo ëmbëlsuesve të tjerë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore