Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

FOTOT/ Njihuni me qytetin amerikan ku të gjithë banorët jetojnë në të njëjtën ndërtesë

FOTOT/ Njihuni me qytetin amerikan ku të gjithë banorët

Whittier është një qytet krejtësisht i qetë në Alaska, SHBA. Veçantia e tij qëndron në faktin se thuajse të gjithë banorët jetojnë në të njëjtën ndërtesë.

Ndërtesa 14-katëshe, e njohur si Kullat Begich i ngjan një hoteli të vjetër, ku banojnë rreth 200 persona. Zyra postare, stacioni i policisë, klinika shëndetësore dhe marketi ndodhen aty. Po ashtu në bodrumë ka edhe një Kishë.

Banorët thonë se dimri është tejet i ashpër dhe erërat janë brutale, ndaj ata janë munduar ta bëjnë jetën e tyre sa më praktike.

 

FOTOT/ Njihuni me qytetin amerikan ku të gjithë banorëtFOTOT/ Njihuni me qytetin amerikan ku të gjithë banorëtFOTOT/ Njihuni me qytetin amerikan ku të gjithë banorëtFOTOT/ Njihuni me qytetin amerikan ku të gjithë banorët

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore