Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Fotografja shpenzon 10 vite për të kapur Hënën në 48 ngjyra të ndryshme (FOTO)

Fotografja shpenzon 10 vite për të kapur Hënën në 48

Kush e dinte që hëna kishte kaq shumë nuanca të ndryshme?

Marcella Pace, një mësuese e shkollës fillore italiane, kaloi pjesën më të madhe të karantinës duke gërmuar imazhet e saj të vjetra të hënës dhe duke i grumbulluar ato së bashku.

Puna e saj konsistonte në 10 vite të tëra dhe shfaqte hënën në 48 ngjyra mahnitëse unike.

Marcella tha se ajo gjithmonë ka pasur një pasion të fortë për Astronominë, kjo përfundimisht e drejtoi atë në drejtim të ndjekjes së astrofotografisë në vend të saj.

Me kalimin e kohës, puna e saj është njohur në mbarë botën, me NASA-n që është një avokate e madhe, duke e vlerësuar punën e saj me titullin Foto e Ditës së Astronomisë.

Durimi i saj duhet të jetë jashtë kësaj bote!

Fotografja shpenzon 10 vite për të kapur Hënën në 48

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore