Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Fotografi kap momentin mahnitës, avioni duke kaluar para Diellit (FOTO)

Fotografi kap momentin mahnitës, avioni duke kaluar para Diellit (FOTO)

Një fotograf nga Kalifornia ka realizuar fotografi dhe video të rralla, të një avioni të United Airlines, që fluturon para Diellit. Momenti vërtet mbresëlënës u kap aksidentalisht, siç tha vetë fotografi Andreë McCarthy, teksa avioni po kryente fluturimin e linjës San Francisko – Nju Xhersi.

Fotot dhe video u realizuan me një teleskop me një filtër diellor me hidrogjen, që arrin të dallojë kromosferën, një shtresë e atmosferës së Diellit.

“Për mua është shumë e rrallë. Fotografët qëndrojnë shpesh në aeroporte dhe i realizojnë këto foto përmes një planifikimi të detajuar, por për mua është hera e parë që realizoj një foto të tillë”, tha McCarthy.

Fotografi kap momentin mahnitës, avioni duke kaluar para Diellit (FOTO)

Fotografi kap momentin mahnitës, avioni duke kaluar para Diellit (FOTO)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore