Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

FOTO/ Të shpëtosh jetë me Lamborghini Huracán, misioni special i policisë italiane

FOTO/ Të shpëtosh jetë me Lamborghini Huracán, misioni

Makinat Lamborghini janë pjesë e policisë italiane prej disa vitesh tashmë. Shumë herë prezenca e këtyre makinave supersportive konsiderohet nga kritikët si e panevojshme për forcat e ruajtjes së rendit.

Por, ka edhe situata kur makina të tilla janë të domosdoshme për të shpëtuar jetë.

Lamborghini Huracan LP 610-4 ishte i vetmi mjet në dispozicion të autoriteteve policore italiane për të çuar deri në fund me sukses një mision për jetë a vdekje. Javën e kaluar duhej dërguar me urgjencë një veshkë për transplant nga një spital në Padova në një spital të Romës, distanca mes të cilëve ishte rreth 500 km.

Falë 610 kuajve fuqi, Huracan e përshkoi distancën në më pak se 3 orë, mjaftueshëm që veshka të shkonte në gjendje perfekte dhe t’i shpëtonte jetën pacientit i cili kishte nevojë për të.

FOTO/ Të shpëtosh jetë me Lamborghini Huracán, misioniFOTO/ Të shpëtosh jetë me Lamborghini Huracán, misioniFOTO/ Të shpëtosh jetë me Lamborghini Huracán, misioniFOTO/ Të shpëtosh jetë me Lamborghini Huracán, misioniFOTO/ Të shpëtosh jetë me Lamborghini Huracán, misioni

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore