Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

FOTO/ Prej 17 vjetësh nuk i ka prerë kurrë flokët, njihuni me “Rapunzel” e jetës reale

FOTO/ Prej 17 vjetësh nuk i ka prerë kurrë flokët, njihuni

Një grua që i ka rritur flokët për 17 vjet është tani një Rapunzel e jetës reale pasi gjatësia e flokëve tê saj është mbi 2 metra.

Rin Kambe, 42 vjeç, thotë se shpesh i duhet t'i lidhë flokët në një topuz për t'i mbajtur ato larg nga dyshemeja. Rin-it i duhen më shumë se një orë për të larë flokët dhe dy orë për t'i tharë.

Asaj i duhen vetëm 10 minuta për të lidhur flokët topuz por shpesh i duhet të ndryshojë pozicionin e topuzit gjatë ditës sepse është shumë i rëndë dhe i jep asaj një dhimbje koke. Gruaja nga Tokio, Japoni thotë:

Nëse i mbaj të lëshuar, kam probleme me çdo veprim dhe mund të pengohem. Nuk shkoj dot as në tualet, jo më të ndërroj veshjet apo të ha supë me makarona.

Kur i mbaj flokët lëshuar, ngurroj të dal jashtë. I laj flokët dy herë në javë dhe pasi i laj, i thaj shpejt me tharëse. Më duhet një orë që t’i laj dhe të trajtoj skalpin, dy orë për t’i tharë e krehur. Bëj më të mirën që flokët e mi të mos dëmtohen.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore