Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Foto/ Pamje fantastike të kometës që do të kthehet vetëm pas 7.000 vjetësh!

Foto/ Pamje fantastike të kometës që do të kthehet

Pamje të rralla u shkrepën këtë fundjavë nga kometa Neowise, e cila i është drejtuar Tokës, por është e dukshme vetëm në hemisferën veriore. Pikën më të afërt me planetin tonë, kometa pritet ta arrijë në 23 korrik. 

Neowise u zbulua nga Nasa vetëm në muajin mars dhe vjen nga një distancë prej 10 3milion km. që do të thotë, katër herë më larg se Hëna.

Shumë njerëz thonë se e kanë parë atë me sy të lirë, pa qenë nevoja të përdorin pajisje të vecanta. Pas këtij “rrugëtimi” të rrallë, Neowisë pritet t`i afrohet sërish Tokës pas vetëm 6,800 vjetësh.

Foto/ Pamje fantastike të kometës që do të kthehet

Foto/ Pamje fantastike të kometës që do të kthehet

Foto/ Pamje fantastike të kometës që do të kthehet

Foto/ Pamje fantastike të kometës që do të kthehet

Foto/ Pamje fantastike të kometës që do të kthehet

Foto/ Pamje fantastike të kometës që do të kthehet

 

Foto/ Pamje fantastike të kometës që do të kthehet

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore