Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

FOTO nga Marsi/ NASA publikon pamjet e pabesueshme nga kanioni i madh i Planetit të Kuq

FOTO nga Marsi/ NASA publikon pamjet e pabesueshme nga kanioni i madh i Planetit

Pamje të pabesueshme të kanionit më të madh të sistemit diellor, të ndodhura në Mars, janë publikuar sëfundmi nga NASA.

Vendi i quajtur Valles Marineris, është më shumë se 2500 milje i gjatë dhe shtrihet pothuajse në çerekun e gjithë perimetrit të planetit.

Ai është 10 herë më i gjatë se Kanioni i Madh në Tokë, dhe gjithashtu tre herë më i thellë se mrekullia e Arizonës.

Fotot e kanionit u shkrepën nga një mision i ekipit HiRISE të NASA-s. Projekti është kapur nga kamera më e fuqishme që ekziston e cila është dërguar në orbitë prej vitesh.

FOTO nga Marsi/ NASA publikon pamjet e pabesueshme nga kanioni i madh i Planetit

FOTO nga Marsi/ NASA publikon pamjet e pabesueshme nga kanioni i madh i Planetit

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore