Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

FOTO/ Brenda avionit presidencial supersonik të SHBA, do fluturojë me dyfishin e shpejtësisë së zërit

FOTO/ Brenda avionit presidencial supersonik të SHBA, do fluturojë me

CNN ka publikuar pamjet 3D të një avioni supersonik që pritet të bëhet realitet shumë shpejt, me premtimin se udhëtimet e gjata transoqeanike do të kryhen brenda pak orësh.

Nismës për ndërtimin e avionëve supersonikë duket se i është bashkuar edhe Forca Ajrore amerikane, e cila ka arritur një marrëveshje me një kompani private për të ndërtuar një avion supersonik për Presidentin dhe pjesëtarë të tjerë të ekzekutivit.

Avioni supersonik mund të përdoret si Air Force One. Projekti 3D, u krye nga Prime Studios e cila tregon se dizajni i kabinës u frymëzua nga Dega Ekzekutive e SHBA-së.

Avioni ka dy suita private, dy galeri, dy tualete dhe një zonë kryesore të kabinës me 20 vende "business-class"

Avioni i Exosonic duhet të jetë në gjendje të fluturojë me pothuajse dyfishin e shpejtësisë së zërit.

FOTO/ Brenda avionit presidencial supersonik të SHBA, do fluturojë meFOTO/ Brenda avionit presidencial supersonik të SHBA, do fluturojë meFOTO/ Brenda avionit presidencial supersonik të SHBA, do fluturojë meFOTO/ Brenda avionit presidencial supersonik të SHBA, do fluturojë meFOTO/ Brenda avionit presidencial supersonik të SHBA, do fluturojë meFOTO/ Brenda avionit presidencial supersonik të SHBA, do fluturojë meFOTO/ Brenda avionit presidencial supersonik të SHBA, do fluturojë me

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore