Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Fiton jackpotin 95 milionë dollarë, e tërheq çmimin i maskuar si te filmi "Lufta e Yjeve"

Fiton jackpotin 95 milionë dollarë, e tërheq çmimin i

Një burrë në Xhamajka e mori çmimin e tij të lotarisë, që shkonte në 95 milionë dollarë, i veshur si personazhi i famshëm i Luftës së Yjeve, Darth Vader.

Sipas Jamaica Gleaner, burri që i dentifikua vetëm si  "W. Brown, ” kishte zgjedhur të shkonte i veshur në këtë mënyrë për të mbrojtur sigurinë e tij dhe atë të pasurisë së porsagjetur.

W. Brown bleu biletën fituese në fillim të këtij muaji në Di Endz Sport Bar në Maj Pen, Clarendon për të siguruar çmimin e çmimit të çmimit 95 milion dollarë.
"Unë nuk blej rregullisht nga ai vend, zakonisht blej biletën time në Old Harbour ose në Spanjën e qytetit, por isha në rrugë, kështu që thjesht ndalova atje," tha ai.

Brown gjithashtu tha që ai bleu të njëjtin numër numrash me disa zëvendësime gjatë 20 viteve të fundit duke thënë se ata ishin frymëzuar nga "numrat" dhe kuptimet që ai ka hasur.

Ai tha se e dinte gjithmonë se ai do të fitonte çmimin e parë dhe të ndryshonte jetën e tij për mirë.

"Jeta ka qenë gjithmonë shumë e ashpër. Unë vij nga një familje e varfër, ndonjëherë nuk mund të shkonte në shkollë, sepse prindërit e mi nuk e kishin atë, por një ditë e thashë vetes që Zoti do të më ndihmojë mua dhe familjen time, "tha ai.

Sipas Brown, ai mësoi për fitoren e tij të çmimit të parë, kur po e shikonte transementimin live në TV.

Fituesi i lotarisë, sipas Simone Clarke-Cooper, zëvendëskryetar i Grupit të Komunikimeve në Supreme Ventures Limited, nuk ka faj që ruhet kaq shumë.

Clarke-Cooper i tha Daily Star se nuk është e pazakontë që individët të fshehin identitetin e tyre në raste të tilla, sidomos në zona me kriminalitet të lartë.

"Fatkeqësisht, Xhamajka nuk është si tregjet e tjera ku nuk ke patjetër nevojë të fshehësh identitetin. Ne nuk kemi ndërmend t`I themi të ndryshojnë sjellje në këtë drejtim”, u shpreh zyrtari. Ai shtoi se fituesit zakonisht vijnë me maskat e tyre, e madje janë shumë krijues. Dy vjet më parë, një tjetër banor i Xhamajkës që fitoi çmimin e 180 milionë dollarëve në Super Lotto, erdhi i maskuar si një emoji i buzëqeshur.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore