Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Fillojë përgatitjet për jetën në Planetin Mars/ Provat po bëhen në një shkretëtirë në Izrael (FOTO)

Fillojë përgatitjet për jetën në Planetin Mars/ Provat

Disa astronautë do të kalojnë katër javët e ardhshme duke pretenduar se janë në Mars, duke jetuar në një version të rremë të Planetit të Kuq në shkretëtirën Negev të Izraelit.

Misioni do të ndihmojë në sigurimin e informacionit nga shkencëtarët se si njerëzit përballen në kushte të kufizuara dhe të pazakonta, të tilla si ato që mund të përjetojnë në Mars.

Ndërsa ekuipazhi, pajisjet dhe akomodimi janë në Izrael, të pritur nga Agjencia Hapësinore e Izraelit, të gjithë do të menaxhohen nga 'kontrolli i misionit' në objektin e Forumit Austriak të Hapësirës në Innsbruck, Austri.

Simulimi i fundit njihet si AMADEE-20 dhe do të shohë pesë burra dhe një grua të kalojnë katër javë duke jetuar në një objekt analog të Marsit me bazë në Tokë, të veshin kostume kozmike kur dalin jashtë dhe madje të ngasin një rover.

Ky është misioni i 13 -të 'Astronauti Analog' i drejtuar nga Forumi Austriak i Hapësirës, një rrjet inxhinierësh të hapësirës ajrore dhe entuziastë të hapësirës që krijojnë teknologji dhe procese të nevojshme për një mision të ardhshëm të ekuipazhit në Mars.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore