Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte në gjumë për 1000 vjet (FOTO)

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Nëse njerëzit do të pushonin së ekzistuari, 3.5 milionë ton mbeturina nga Japonia në Kaliforni do të mbeteshin pa u mbledhur. Kjo do të thotë që shumë mbeturina plastike do të endeshin nëpër rrugë, pyje dhe oqeane.

E kjo nuk do të ishte për t’u habitur nëse do të zgjoheshim 1000 vjet më vonë dhe do të kishte akoma gota plastike të “Mc’Donalds”, shkruan “Bright Side”.

Por nuk ka vetëm lajme të këqija, pasi mungesa e njerëzve do t’i bënte edhe shumë të mira planetit dhe të gjitha tipareve të tij.

“Bright Side” ka menduar për tetë hipoteza surreale, që do të bëheshin reale nëse do të flinim për 1 mijë vjet.

Pyjet do të gjelbëroheshin përsëri kudo në Tokë

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Një numër gjigant ndërtesash do të ishin shembur

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Planeti do të ishte më zi

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Shumica e kafshëve shtëpiake do të zhdukeshin

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Shumë nga monumentet e botës do të ktheheshin në histori

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Bimësia do të kishte marrë përsipër qytetet

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Shumë qytete do të ishin nën ujë

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Njerëzit do të duhet të luftojnë për të fituar përsëri qytetet e tyre

Çfarë do të ndodhte nëse njerëzimi do të binte

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore