Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të preferuar (FOTO)

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Filmat që duam, sado ikonë që të jenë, kanë edhe gabime. Teksa ne na duket çdo gjë perfekte në realizimin e një filmi, ndodh që të ketë patur edhe ndonjë gjë që nuk shkon dhe ne nuk e kemi vënë re.

Por mund të ketë edhe nga ato persona që kanë sy të mprehtë dhe i dallojnë gabimet në filmat e tyre të preferuar.

“Bright Side” ka bërë një listë të filmave që duhet t’i shikoni disa herë dhe të gjeni të metat e prodhimit.

“The Silence of the Lambs”, 1991

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Në filmin “The Silence of the Lambs”, një kamerë e tërë mund të shihet në këndin e sipërm në të djathtë të kornizës.

“Gemini Man”, 2019

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Në filmin “Gemini Man”, nëse shikoni nga afër reflektimin e fenerit të makinës, do të vëreni një kameraman.

“Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, 2022

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Në filmin “Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 2022”, punonjësi shtesë mund të shihet jo një herë, jo dy herë, por plot 3 herë gjatë një shkrepjeje të vazhdueshme përballë përbindëshit.

“Bone Tomahawk”, 2015

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Në filmin “Bone Tomahawk”, në skenën e parë aktori ka dhëmbë të prishura, por në të dytën duket se kanë harruar të aplikojnë grimin e duhur, pasi dhëmbët janë kthyer papritur në normalitet.

“Winter’s Bone”, 2010

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Në filmin “Winter’s Bone”, dorezat e Jennifer Lawrence shfaqen papritmas kur ajo pi nga filxhani.

“Spider-Man: No Way Home”, 2021

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Në filmin “Spider-Man: No Way Home” gërvishtja nga grushti i Spider-Man në skenën fillestare është e dukshme, por ajo zhduket disa sekonda më vonë ndërsa korniza ndryshon.

“Green Book”, 2018

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Në filmin “Green Book” kamera mund të shihet përmes reflektimit të syzeve të personazhit.

“Everything Everywhere All at Once”, 2022

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Në filmin “Everything Everywhere All at Once” aktori që luajti Evelyn mban një copë letër me udhëzimet e shkruara në të. Megjithatë, fjala "frymë" ishte shkruar gabim në pamjen e parë dhe kur erdhi koha që ajo ta lexonte më vonë në film, ajo u korrigjua në mënyrë misterioze.

“The Incredibles”, 2004

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Në këtë skenë nga “The Incredibles”, ata janë në ajër ndërsa Elastic Girl po mban furgonin me duar dhe këmbë që të mos bjerë. Megjithatë, në këtë skenë, ju mund të shihni se krahët dhe këmbët e saj nuk po prekin as parmakët e furgonit, që do të thotë se ajo nuk po e mban vërtet atë.

“Gladiator”, 2000

Duket çdo gjë perfekt, por ja 10 gabimet në filmat tuaj të

Në filmin “Gladiator” qarkullin në internet një fotografi e një aeroplani që nuk është prerë nga redaktorët. Megjithatë ky është vetëm një mit, pasi në fakt nuk ka fare aeroplan.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore