Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Duhet ta mbani patjetër në shtëpi, kjo bimë sjell para dhe fat të mirë

Duhet ta mbani patjetër në shtëpi, kjo bimë sjell para dhe

Dollari kinez besohet se pastron më së miri shtëpinë nga energjia negative, sjell humor dhe mirëqenie më të mirë, ndaj konsiderohet dhurata perfekte.

Sipas besimeve të vjetra, kjo bimë me gjelbërim të përhershëm me origjinë nga Kina jugore mund të sjellë lumturi financiare, prandaj është një nga emrat e dollarit kinez.

Ajo është gjithashtu mirënjohëse sepse nuk sulmohet nga dëmtuesit apo sëmundjet. Është shumë rezistent dhe i lehtë për t’u kujdesur.

Gjatë ditëve të nxehta, mos ngurroni ta ujisni shpesh bimën në mënyrë që gjethet e saj të mos varen, megjithëse toleron mirë tokën e fortë dhe të thatë.

Dollari kinez do të ketë sukses më së miri në një vend gjysmë hije, është mirë të ketë sa më shumë dritë, por jo rrezet e diellit direkte.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore