Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në fakt ekzistojnë (FOTO)

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

 

Ka shumë vende në planetin tonë për të cilat shkenca nuk ka një shpjegim. Vende që duken magjike apo sikur i përkasin një bote tjetër.

Më poshtë, sipas “Brightside” po iu rendisim vendet për të cilat nuk dihen ende se si janë formuar.

1.Një rrjedhë e ujit në këtë vend të Minesotas nuk dihet se ku shkon.

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

2. Drita në Norvegji. Akoma nuk dihet se si për çdo natë në Hessdalen në qiell shfaqen drita të çuditshme.

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

3.Shpellla movile në Rumani, e cila duket si një pjesë e planetit Mars.

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

4.Liqeni Karachay, Rusi. nëse rrini më shumë se 1 orë aty ju do të vdisni nga rrezatimi.

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

5.Pemë mbi pemë në Piemonte.

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

6.Qyteti i Kachi në Kazakistan ku të gjithë njerëzit bien në gjumë dhe nuk dihet nga çfarë.

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

7.Shkretëtira e Namibisë ka disa hapësira në cilat ka bar dhe në të tjera jo. Nuk dihet shkaku i këtij fenomeni.

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

8.Në qytetin e Taos, Meksikë dëgjohen vazhdimisht zhurma që nuk dihet nga vijnë.

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

9. Stuhia që nuk pushon kurrë në Venezuelë.

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

10.Lumi që zien në Arizona.

Do befasoheni/ 10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore