Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Dalin pamjet/ Çfarë kafshësh të egra u zbuluan nga kamerat e fshehta në veri të Shqipërisë (FOTO)

Dalin pamjet/ Çfarë kafshësh të egra u zbuluan nga kamerat

Kamerat e fshehta (kurth) të vendosura nga Shoqata e Ruajtjes dhe e Mbrojtjes së Mjedisit Natyror në Shqipëri (PPNEA) kanë zbuluar disa lloje kafshësh në Malin e Munellës.

Nga fotot e publikuara nga vetë PPNEA, shihen disa lloje kafshësh që jetojnë në këtë habitat, nga të cilat disa janë edhe të rrezikuara. Në këtë mal gjithashtu është kapur edhe një nga rrëqebujt më të rrezikuar në të gjithë botën, ai i Ballkanit, i cili jeton në këtë habitat prej vitit 2011.

Por në këtë habitet janë parë gjithashtu edhe kafshë të tjera si lepujt, drerë, ujkë, macja e egër, dhelpra, arinj.

Dalin pamjet/ Çfarë kafshësh të egra u zbuluan nga kamerat

Dalin pamjet/ Çfarë kafshësh të egra u zbuluan nga kamerat

Dalin pamjet/ Çfarë kafshësh të egra u zbuluan nga kamerat

Dalin pamjet/ Çfarë kafshësh të egra u zbuluan nga kamerat

Dalin pamjet/ Çfarë kafshësh të egra u zbuluan nga kamerat

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore