Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Bill Gates tregon 5 sekrete të jetës së lumtur

Bill Gates tregon 5 sekrete të jetës së lumtur

Për një miliarder si Bill Gates, që ka gjithçka në jetë, duket se ekzistojnë disa sekrete të vogla që e bëjnë jetën tonë më të lumtur dhe më të plotësuar.

Flisni me veten tuaj për të ardhmen

Dhe mos mendoni gjithmonë për veten tuaj vetëm gjatë 20 viteve të para të jetës. Ne të gjithë dialogojmë me 20 vjeçarin që është tek ne, në çdo moshë. Shikojeni me prioritet të ardhmen tuaj në çdo kohë dhe moshë, shkruan Class.

Ndiqni qëllimet tuaja

Ndiqni angazhimet që keni vendosur për veten, përpiquni të arrini qëllimet tuaja – dhe bëni që gjërat që dëshironi të ndodhin. Askush nuk ka kontroll mbi gjithçka, por të paktën duhet të provojmë.

Të qenit vetëmohues

Duke qenë altruist, duke ndihmuar të tjerët, duke bërë bamirësi, duke qenë mbështetës, kjo mund të na bëjë të lumtur çdo ditë të jetës sonë. Është e mirë edhe për shëndetin tuaj. Dhe mirënjohja na bën edhe më të lumtur.

Bëni më shumë stërvitje

Ushtrimi është i mirë për përmirësimin e humorit, uljen e depresionit kronik duke rritur nivelin e serotoninës dhe duke ndihmuar trurin të rregullojë gjendjen shpirtërore, gjumin dhe oreksin.

Vendos dashurinë të parën në listë

Bill Gates tha: nëse fëmijët tuaj janë mirë, ky është një moment i veçantë. Kalimi i kohës me njerëz që e duan njëri-tjetrin është mënyra më e mirë për të arritur lumturinë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore