Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Asgjë tjetër si speci i kuq, studimi i fundit rendit 4 SËMUNDJET e rënda që ai lufton!

Asgjë tjetër si speci i kuq, studimi i fundit rendit 4 SËMUNDJET

Një sugjerim së fumdmi ka habitur të gjithë. Bëhet fjalë për luftën kundër kancerit, që mund të luftohet me spec djegës.

Ky produkt ka shumë përfitime, dhe lufton kancerin, trajtimin e diabetit, eliminimin e goditjeve në tru dhe zvogëlimin e dhimbjeve të kyçeve.

Speci dje gës lehtëson shenjat e diabetit dhe mban insulinën në gj ak. Përmban “kapsaicinë”, e cila i reziston inflamacionit dhe oksidimit dhe kontribuon në parandalimin e sëmundjeve të kancerit.

"Ka psaicina”, që gjendet tek speci djegës, përmirëson shëndetin e zemrës.

Ai luan një rol të rëndësishëm në eliminimin e rrezikut të mpiksjes së gjakut dhe zvogëlimin e kolesterolit të dëmshëm në shtëpi.

Speci i kuq ndihmon në heqjen e gazrave dhe gazrave. Një ilaç natyral për humbjen e peshës sepse funksionon për të shtypur oreksin për periudha të gjata.

Speci i kuq është një perime anti-inflamatore. Specat djegës ndihmojnë në trajtimin e ftohjeve, gripit dhe dhimbjeve të fytit, për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë të vitaminës C.

Vlen të përmendet se ka disa studime që kanë siguruar që rreth 500 mijë kinezë hanë ushqim pi. kant tre ose shtatë herë në javë dhe rezultatet zbuluan se ata jetojnë më gjatë. Edhe kanë 14% më pak gjasa të vdesin nga kanceri, zemra dhe frymëmarrja.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore