Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Çafkat pushtojnë kanalin e Vivarit në Butrint (FOTO)

Çafkat pushtojnë kanalin e Vivarit në Butrint (FOTO)

Disa shpendë janë fotografuar në kanalin e Vivarit në Butrit. Në disa foto të shkrepura nga LSA shihen çafka e madhe e bardhë dhe çafka e madhe e hirtë.

Çafka e hirta janë shumë të guximshme dhe në përgjithësi përshtaten mirë në mjedise të reja. Megjithatë, për banim të vazhdueshëm, ato kërkojnë vende që katër muaj moti të jetë i ngrohtë.

Këto periudha të ngrohta janë të nevojshme për hedhjen e vezëve. Gjithashtu kërkojë disa lloj vendesh me ujë të cekët. Këto mund të përfshijnë lumenj të ujërave të ëmbla, liqene, ose kënetave, dhe madje edhe rezervate të përdorura në bujqësi për rritjen e peshkut.

Çafkat pushtojnë kanalin e Vivarit në Butrint (FOTO)

Çafkat pushtojnë kanalin e Vivarit në Butrint (FOTO)

Çafkat pushtojnë kanalin e Vivarit në Butrint (FOTO)

Çafkat pushtojnë kanalin e Vivarit në Butrint (FOTO)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore