Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Aeroplani bombardues i Luftës II-të Botërore gjendet në fund të Detit Adriatik (FOTO)

Aeroplani bombardues i Luftës II-të Botërore gjendet në fund

Ajo dikur mbizotëronte në qiellin mbi Evropën e shkatërruar nga lufta, por kjo pajisje fluturuese B-17 është ende duke tërhequr vëmendjen ndërsa qëndron 200 metra nën sipërfaqen e Detit Adriatik.

Këto imazhe të reja mahnitëse tregojnë se si bombarduesi gjigant i Luftës së Dytë Botërore, numri serial 44-6630, mbetet një nga rrënojat më të ruajtura të një B-17.

Fotografi dhe zhytësi profesionist sllovak, Martin Strimska, realizoi verën e kaluar disa fotografi të jashtëzakonshme, të cilat i publikoi vetëm së fundmi. “Është një mrekulli të humbasësh brenda këtij avioni. Jam shumë i lumtur që munda të realizoj këto fotografi”, tha sllovaku.

Aeroplani bombardues i Luftës II-të Botërore gjendet në fund

Aeroplani bombardues i Luftës II-të Botërore gjendet në fund

Aeroplani bombardues i Luftës II-të Botërore gjendet në fund

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore