Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

A ka ndonjë lidhje mes madhësisë së hundës dhe penisit?

A ka ndonjë lidhje mes madhësisë së hundës dhe penisit?

Të gjithë kemi dëgjuar mitin se këmbët e mëdha janë të barabarta me një penis të madh, por studime të reja tregojnë në fakt se kjo është më e vërtetë për hundën..

Një studim i botuar në Basic and Clinical Andrology mati gjatësinë e penisit të shtrirë (SPL) të 126 të rriturve të moshës 30-60 vjeç së bashku me një sërë të dhënash të tjera duke përfshirë madhësinë e hundës, lartësinë dhe peshën, dhe gjeti një lidhje të drejtpërdrejtë midis madhësisë së hundës dhe gjatësisë së penisit. SPL është përdorur si pikë referimi, sepse tenton të jetë një tregues mesatar i mirë se sa i madh do të bëhet penisi kur të jetë në ereksion.

Në një video të re të shkurtër në kanalet e tij sociale, kirurgu dhe YouTuber, dr. Anthony Youn, zbërthen gjetjet e studimit, me teorinë kryesore: Burrat me hundë më të mëdha kishin një gjatësi mesatare prej 5.3 inç (rreth 13.46 cm), ndërsa burrat me hundë më të shkurtër/të vogël, kishin një gjatësi mesatare prej 4.1 inç (10.4 cm).

Studiuesit arritën në përfundimin se madhësia e hundës ka të ngjarë të jetë deri diku një tregues i madhësisë së penisit.

"Fakti që madhësia e hundës lidhet me SPL tregon se gjatësia e penisit mund të mos përcaktohet nga mosha, gjatësia apo pesha trupore, por se është përcaktuar para lindjes”, shkruan studimi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore