Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Mendimi im

Ngrije maskën o njeri!

Ngrije maskën o njeri!

Për të gjithë pankomplotistët që shohin pas çdo maske anticovid një komplot botëror, dua thjesht t’i ftoj, ata dhe të tjerët, te ky arsyetim: siguria e maskës ndaj Covid ka pak a shumë përqindjet e sigurisë së prezervativit:

1. Siguria e Maskës luhatet nga 72% në 98% (varet nga shumë faktorë) pra ka një mesatare te 82 %

2. Siguria e Prezervativit për të shmangur shtatëzanitë e padëshiruara është 82% - 84 %

Halli është se te përdorimi i këtij të dytit nuk shihni komplot, a së paku jo ndërkombëtar e politik

Ngrije maskën o njeri, se ke dhuntinë e arsyes!

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore