Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Mendimi im

Nekro-fantazia me mijëra të vdekur e Bashës, alibi për të harruar Bellanicën

Nekro-fantazia me mijëra të vdekur e Bashës, alibi për

Dje Lulzim Basha gjeti mënyr?n më të poshtër për të spostuar akuzat e kosovarëve që ai bashkpunin me Serbinë.  Nuk kish si ndodhte ndryshe. Lulzim Bashës i duhej një lajm bomb që të shpërqëndronte debatin. Tema iu ofrua nga nekrofilët që drejtojnë Partinë Demokratike. Dje Lulzim Basha plasi tymnajën e mijëra të vdekurve nga Covid.

Me pak fjalë, zgjodhi rrugën e izolimit të Shqipërisë, si e vetmja mënyrë që askush mos ketë vëmëndjen te e kaluara e tij e ndyrë që filloi me financimet e shkollës nga SOROS, vazhdoi me veprimtarinë kundër UÇK dhe u mbyll me shitjen e hapsirës detare Greqisë.

Tre ditë më parë Gjermania si drejtuese e rradhës së BE, vendosi të mbyll përkohësisht shërbimet konsullore me Shqipërinë. Pas Gjermanisë, të gjitha ambasadat e BE pritet të mbyllin konsullatat.
Shqipëria është në kufijtë e rrezikshëm të statndardit europian për infeksione për banore.

Një shtim artifical do ketë dy pasoja fatale: 1- Karantinën totale dhe shtetrrethim të qytetarve dhe bizneseve në çdo cep të Shqipërisë; 2- Mbylljen e kufijve pa afat deri në vaksinim të gjithe vendeve europiane që do zgjas dy vjet.

Demokratët dje festuan se lideri i tyre paska zbuluar nje skandal të madh.  Luli paska zbuluar mbi 1000 te vdekur nga Covid por pa emra. Të vdekurit nuk janë as mace dhe as qen, por kane identitet. Madje dhe qentë e Gjirit Lalzit kanë emra dhe kartel mjekësore.

1000 të vdekur nuk mund futen në xhepin e doktor Kalos apo Piperos. Demokratët mund të festojnë një lajm, që po përdoret si alibi për tu harruar kaseta e gazetarit kosovar Bellanica, por mos harrojnë që një izolim total i Shqipërisë, do ishte shërbimi më i madh që i bëjnë Edi Ramës dhe partisë.

Nekro fantazia e Luli Bashës mund të fundos Shqipërinë dhe partinë. Një karantin? e dytë do shkatrronte zgjedhjet e 25 Prill dhe karrierën qyl, të Luli Bashës. Por Luli është aq gomar sa nuk mund ta kuptoj, që rritja e numrit artificial të viktimave e favorizon Edi Ramën dhe i sjell Lulit, dramën.
Uroj, që Shqipëria mos futet në një shtetrrethim dhe karantin të dytë, bazuar mbi lajmet dhe prrallat e Lulzim Bashës, sepse në të kundërtën “tymi” do duket aq larg sa do përvëlohet, Luli, partia dhe Shqipëria.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore